Milí naši klienti, rodinní príslušníci a sympatizanti,

Súčasná pandemická situácia nás vracia znovu na začiatok úvah o možnosti skupinových stretnutí v našom centre. Už, už, už to vyzeralo, že to príde,  ale nie, stretnutia v centre nie sú možné a neviem ani odhadnúť, dokedy tomu bude tak. Chcela by som veľmi oceniť Vaše snahy a zapájanie sa do aktivít online. Ďakujem Vám za to, že ste ma naučili pracovať v režime, ktorý som si nikdy nepredstavovala a o ktorom som teraz presvedčená, že bude okrem osobných stretnutí neoddeliteľnou súčasťou ponuky nášho poradenského centra.

„Slovo je sila, je to moc, ktorú máte, aby ste mohli komunikovať, myslieť a tým vytvárať udalosti vo Vašom živote.  Slovo je Váš najmocnejší nástroj, ale tak, ako má meč dve ostria, aj Vaše slovo môže vytvoriť ten najkrajší sen alebo zničiť všetko okolo Vás. Ľudská myseľ je ako úrodná pôda, do ktorej sa neustále ukladajú semienka. Tými semienkami sú názory, myšlienky a koncepty.  Slovo je čistá mágia: zasadíme semienko, myšlienku a ona rastie“, píše sa v útlej knižočke dona Miguela Ruiza: Múdrosť z knihy Štyri dohody. Pouvažujte o tom, prosím.

                                                                                           Doc. PhDr. Ľuba Pavelová, PhD.

                                                                                              riaditeľka BUDÚCNOSŤ, n.o.

Téma úvahy č. 32 na tento týždeň znie„Ktoré ostrie meča  svojimi slovami viac vo svojom živote používam a aké semienka do vlastnej  pôdy, ale aj do pôdy svojich blízkych,  zasievam?“

K úvahe (tak, ako ste už zvyknutí) prosíme doplniť i nasledovné body:

1. Zrnko múdrosti a jeho vysvetlenie – každý za seba
2. Reflexie za posledný týždeň – čo sa udialo vo Vašom živote
3. Pohody, nepohody, ocenenia za posledný týždeň (nemusí sa to týkať iba členov komunity)

Termín vypracovania – do pondelka: 26.10.2020 do 9.00 hod.

Share This