Milí naši klienti,
mnohí sa často zaoberáte rôznymi myšlienkami a to aj tými, kde Vás návykové látky (vrátane alkoholu) a hranie v živote priviedli, čo všetko ste v dôsledku nich možno stratili, čo alebo koho ste vo svojej blízkosti mohli mať, ale nemáte, aké ciele Vám unikli a pod. …možno sú to práve ony, ktoré niektorých z Vás priviedli aj na cestu k abstinencii, alebo Vám pomohli na nej nejaký čas zotrvať. Samotná abstinencia si však vyžaduje niečo viac než len analýzu toho, čo bolo. Oveľa dôležitejšie je pri nej to, ako ste na tom teraz, či so sebou robíte, čo so sebou robíte, a o čo sa postupne snažíte. Ovplyvniť svoju minulosť už nedokážete, ale to, čo môžete je skúsiť svoju pozornosť zamerať viac na Váš dnešok, ktorý veľkou mierou môže prispieť k tomu, ako bude vyzerať aj Váš zajtrajšok. „Nezabudnite, že nad mrakmi je vždy modrá obloha a svieti slnko. Povzneste sa nad mračná svojich nálad, myšlienok, ktoré vo Vás vzbudzujú nepokoj a naučte sa byť šťastní v každom okamihu.“
Prajem Vám, aby ste na ceste k tomuto cieľu boli k sebe úprimní, otvorení a dokázali sa cez svoje prežívanie dostať presne tam, kde abstinencia bude pre Vás už len pridanou hodnotou.
S pozdravom Mgr. Anna Moravčíková, psychologička BUDÚCNOSŤ, n.o.

Téma úvahy č.16: „Čo ma moja abstinencia naučila?“
K úvahe prosíme doplniť i nasledovné body: 1.Zrnko múdrosti a jeho vysvetlenie – každý za seba 2. Reflexie za posledný týždeň- čo sa udialo vo Vašom živote 3. Pohody, nepohody, ocenenia za posledný týždeň (nemusí sa to týkať iba členov komunity)

Termín vypracovania – do pondelka : 6.7.2020 do 9.00 hod.

Share This