„Letná sezóna, trochu inak… „

Autorka knihy Do plaviek, Eva Borušovičová, napísala vo svojej publikácii okrem skvelých poviedok aj tento krátky úryvok: „Náš život je časovo ohraničený, je preto veru lepšie tráviť z neho, čo najviac v plávkach a v odvahe, a nie obmedzená tým, čo je vraj pre nás nevhodné. Estetické je všetko a teraz pozor, čo nás robí šťastnými. Ak nás toho veľa šťastnými nerobí, nebude problém v tele nevhodnom do plaviek. Takže plavky sú v podstate takou skúškou správnosti. Do plaviek nie je treba schudnúť, opáliť sa ani inak zdokonaliť. Do plaviek sa treba obliecť.“ Táto krátka autorkina úvaha mňa osobne veľmi oslovila, preto si dovolím ju spolu s Vami zdieľať.

V mojich očiach tento odkaz skrýva hlboký význam. Myslím, že je samotné umenie dovoliť si  žiť život v súlade so svojím prežívaním. Obliecť sa do plaviek, ponoriť sa tak do svojho vnútorného prežívania a následne nato dokázať robiť v živote rozhodnutia, ktoré nás posunú presne tam, kde sa potrebujeme dostať.

Myslím, že pri samotnej abstinencii tomu nie je inak. Vnútorná spokojnosť a pocity „víťazstva“ nad chorobou môžu prísť len v tom prípade, ak dokážete vnímať aj svoju vnútornú podstatu. Bez nej je len ťažko uchopiť pojem čistá  a spokojná abstinencia.

Prajem Vám všetkým zo srdca, aby ste nabrali odvahu a silu, ktorú na svojej ceste potrebujete. A potom…hurá do plaviek!

S pozdravom Mgr. Alexandra Kaňuchová, sociálna pracovníčka,
BUDÚCNOSŤ, n. o.

Úvaha  č. 10 : „Čo pre mňa znamená žiť život v súlade so svojím prežívaním“

K úvahe prosíme doplniť i nasledovné body:

 1.Zrnko múdrosti a
jeho vysvetlenie – každý za seba

2. Reflexie za posledný týždeň- čo sa udialo vo Vašom živote

3. Pohody, nepohody, ocenenia za posledný týždeň (nemusí sa
to týkať iba členov komunity)

Termín vypracovania – do pondelka : 25.5.2020 do 9.00 hod.

Share This