Milí klienti, rodinní príslušníci, naši sympatizanti,

v tomto týždni mením pod vplyvom udalostí a vývoja okolo nás,  svoje predstavy o dĺžke času, počas ktorého budeme v bezkontaktnom styku. Pripúšťam už, aj keď nie s radosťou, že to bude omnoho dlhšie, ako som predpokladala. Po prečítaní Vašich prvých správ o sebe a úvah na vyhlásenú tému som si viackrát  uvedomila, aký je náš spoločný kontakt dôležitý. Píšete o svojom prežívaní,  o potrebe komunikácie a uchovania režimu, ktorý môže byť pre Vás v súčasnosti  tým pevným bodom. Omnoho viac, ako kedykoľvek predtým si uvedomujete dôležitosť Vášho ukotvenia vo Vašich rodinách, ktoré majú za sebou vážne časy a zaslúžia si tiež nový impulz a prísun energie. Užívajte si spoločné chvíle a tento čas využívajte na upevnenie  Vášho rozhodnutia zmeniť svoj život. Ďakujem Vám za všetky úprimné slov a Vašu dôveru. Nikto z nás nie je sám, ak má možnosť zdieľať s iným človekom svoje myšlienky a prežívanie. A Vy určite nie ste sami.

Pracujeme v centre na tom, aby sme naše kontakty zintenzívnili prostredníctvom technológií. A rozšírili tak  možnosti nášho kontaktu on-line. Nemáme presnú predstavu, ako na tom ste práve vo vybavení telefónov alebo PC k skupinovým alebo individuálnym videohovorom,  ale veríme, že väčšina z Vás má možnosť pripojiť sa  nejakým spôsobom.  Prvý skúšobný skupinový videohovor pre členov TK BUDÚCNOSŤ chystáme na pondelok 30.3.2020.

Napíšte nám všetci , o ktorej hodine Vám to vyhovuje viac, či o 10.00 alebo 13.00- podľa toho stanovíme čas . Napíšte nám, akým spôsobom sa viete pripojiť, uvažujeme o SKYPe alebo ZOOMe. Chceme vyzvať všetkých z Vás, ktorí viete pomôcť ostatným zo skupín s týmto pripojením, aby ste im pomohli. Píšte nám na e mail, telefonujte do centra….O všetkých pripravovaných aktivitách Vás budeme informovať včas. Sledujte našu stránku.

Zatiaľ platí informácia z minulého týždňa pre členov TK BUDÚCNOSŤ – úloha do pondelka ostáva rovnaká:

  1. Zrnko múdrosti a jeho vysvetlenie – každý za seba

2. Reflexie za posledný týždeň- čo sa udialo vo Vašom živote

3. Pohody, nepohody,ocenenia za posledný týždeň (nemusí sa to týkať iba členov komunity)

Téma úvahy  č.  2. Čo robím v tomto období pre seba a iných?

Zároveň chceme vyzvať, aby túto úvahu spracovali aj rodinní príslušníci našich klientov, klienti v doliečovacom procese, rodičia. Bude to informácia aj o Vás, ako sa máte.  Ďakujeme.

                                                                      doc. PhDr. Ľuba Pavelová, PhD.

                                                                           riaditeľka BUDÚCNOSŤ, n.o.

Share This