Milí klienti, rodinní príslušníci, naši sympatizanti,

pozdravujem Vás všetkých a dúfam, že ste všetci zdraví a v situácii zlepšených podmienok pre kontakty sa máte lepšie, ako doteraz. Veľmi nám to všetkým želám. V poslednej dobe mám viac času na čítanie a vrátila som sa k útlej knižočke od Thich Nhat Hann: „Bez bahna lotos nevykvitne“. Rozmerovo malá ale obsahovo veľká múdrosťou, ktorú prináša. Prináša zamyslenia nad šťastím, utrpením a ich  miestom v našom živote.

Ponúkam Vám z nej pár myšlienok :

„Mnohí  z nás veria, že šťastní môžeme byť, iba pokiaľ budeme mať veľké množstvo moci, slávy bohatstva a zmyslového potešenia. Keď sa okolo seba rozhliadneme, vidíme, že tu sú ľudia, ktorí majú nesmierne množstvo toho všetkého a aj tak nie sú šťastní.“

 „Podobne ako sa dobre udržovaný kompost mení na kvetinový záhon, tak pokiaľ sa aj my budeme starať  a pokiaľ hlbšie nahliadneme do nášho smútku, smútok sa transformuje do porozumenia a súcitu“.  Dodávam: Súcitu so sebou. Súcit so sebou nie je sebaľútosť, súcit so sebou je jedinečný spôsob, ako pohladiť seba, ako sa mať rád, ako počuť svoje skutočné vnútorné vibrácie.

 „ Väčšina ľudí má z utrpenia strach. Utrpenie je ale ako bahno, ktoré pomáha lotosovému kvetu šťastia vyrásť. Bez bahna lotosy nevykvitnú.“ Želám Vám energiu, potrebnú k prekonávaniu ťažkostí a smútkov v každodennom živote a len toľko bahna v životoch, koľko ho dokážete v tejto chvíli uniesť. Lotosy, ktoré na tejto báze vo Vašom živote vykvitnú, budú určite stáť za to.

Téma úvahy č. 12 : „Keď v tejto chvíli počúvam svoje vnútro, čo mi hovorí?“.

K úvahe (tak ako ste už zvyknutí) prosíme doplniť i nasledovné body:

1. Zrnko múdrosti a jeho vysvetlenie – každý za seba

2. Reflexie za posledný týždeň- čo sa udialo vo Vašom živote

3. Pohody, nepohody, ocenenia za posledný týždeň (nemusí sa to týkať iba členov komunity)

Termín vypracovania do pondelka : 8.6.2020 do 9.00. hod.

doc. PhDr. Ľuba Pavelová, PhD.,

riaditeľka BUDÚCNOSŤ,
n.o.

Share This