V živote, keď sa ocitnem v bezradnej situácii často chvíľkovo podľahnem panike, ale je to pre mňa len ďalšia príležitosť pri ktorej sa môžem pokúsiť upokojiť, zamyslieť sa nad problémom a následne až potom s chladnou hlavo sa mi podarí prísť na koreň problému. Často keď som pod tlakom a nemám čas ani priestor na to, aby som sa upokojil, som vystresovaný, cítim sa bezradne a neviem si s ničím rady. Zaujímavé ale je, že keď sa v živote dostanem náhle do extra krízovej situácie, môj mozog začne pracovať úplne inak, akoby zrazu prehodil výhybku a adrenalín ma vyburcuje k obdivuhodným výkonom. Na vonok pôsobím zrazu upokojene a moje uvažovanie je racionálnejšie a vynaliezavejšie. Dá sa povedať, že keď som na dne dokážem sa z neho odraziť pozbierať svoje sily a postaviť sa problémom čelom. Nie vždy, sa mi to ale podarí hneď, záleží to od môjho vnútorného rozpoloženia niekedy sa nejakým  banálnym problémom dokážem zaoberať aj celé hodiny a pokúšam sa ho v hlave vyriešiť.

V situácii, keď som bol na liečení, odlúčený od svojej polovičky, niekedy mi to pripadalo, že som na dne, lebo som nezvládol svoju závislosť. Úžasné na tom ale bolo to, že som si po desiatich rokoch uvedomil, aká úžasná ľudská bytosť po celý ten čas stála pri mne. Človek, až keď stratí čo má, príde na mnohé veci, ktoré inak bral ako samozrejmosť, že samozrejmosťou nie sú a že sú to vlastne jeho perly, ktoré prehliadal.

Nie, každý je natoľko vedomý a zdatný na to, aby sa na zlé čo sa mu v živote dejú dokázal pozrieť aj z druhej stránky, pretože „Všetko zlé je na niečo aj dobré“. Ja sa snažím si v poslednej dobe, keď sa mi prihodí niečo zle si povedať, že: „ Všetko sa deje tak ako sa má“. Nemôžu sa nám predsa neustále v živote stávať len dobré veci. Dôležité je, aby sme nepodliehali panike a vedeli sa upokojiť, pretože „Žiadna kaša nie je taká horúca, ako keď sa varí“ a z odstupom času sa aj z nezdarov môžeme napríklad poučiť, alebo si z nich vezmeme príklad do budúcnosti.

Share This